Home » پروژه های معماری » مجتمع مسکونی باس/ پل رودولف

مجتمع مسکونی باس/ پل رودولف

eeeeeee

معمار: پل رودولف

مکان : فورت وورث، تگزاس

سال ساخت: ۱۹۷۰ – ۱۹۷۲

یک معمار متبحر نه تنها توانایی طراحی بر روی یک مقیاس را دارد بلکه می‌تواند با حفظ سبک و تکنیک، مقیاس کار خود را تغییر دهد. طراحی‌های پل رودولف، معمار تربیت شده بین المللی، از خوابگاه‌های کوچک تا واحدهای مسکونی و مراکز عمومی با مقیاس بزرگ وجود دارد. وی پس از فارغ التحصیلی از موسسه پلی تکنیک آلاباما در آبرن، به مطالعات و طراحی پرداخت. او در مطالعات خود سرآمد و در طراحی سبک‌های معماری را با یکدیگر تلفیق می‌کرد. پل رودولف با طرحی مبتکرانه و تکنیک‌های مختص به خود مجتمع مسکونی باس را طرحی کرد.

خانه باس یکی از معدود خانه‌های تگزاس که توسط رودلف در فورت وورث و خارج از ایالت فلوریدا ساخته شده است.

ساخت این بنا در اوایل سال ۱۹۷۰ ترکیبی از سبک معماری قدیم و جدید است که پر از تزئینات کاربردی و همچنین سرشار از پیچیدگی‌های فضایی در ساختار و فضای سه بعدی است. حجم این خانه ایجاد این توهم است که خانه از یک سری از حجم ها و صفحات شناور با افزایش وضوح کمتر و پیوستگی عمودی قطعات بر روی یکدیگر قرار گرفته‌اند و به وسیله طبقه با سقف شیشه‌ای و پانل آلومینیوم سفید لعابدار از یکدیگر جدا می‌شوند. در این خانه حجم‌های افقی به شدت با هم تداخل دارند و بیان کننده دقت در طراحی یک واحد منسجم است و با قاب‌های فولادی سفید لعاب‌دار مناظر اطراف را دیدنی‌تر می‌کند.

خانه باس

مجتمع مسکونی باس در واقع تلفیقی از دوازده سطح است که فضاهای زندگی را در ابعاد مختلف به وجود می‌آورد. این بنا از روی عمد در میان درختان بر روی تپه فورت وورث طراحی شده و اتصالی بین محیط زیست طبیعی، درختان سبز و چمن با باغ بر قرار کرده است. پنجره‌ها رو به حیاط باز می‌شود و نمایی از باغ را به منظور توسعه ملکِ فراتر از محیط اطراف به نمایش می‌گذارد.

ورودی بنا در سطح بالاتر خانه، نزدیک به مسیر سواره و در سمت شرق خانه گسترش یافته است. مناطق اصلی زندگی و سالن اصلی معلق بر روی شیب تند سایت هستند و  مناظر طبیعی زیبا به وسیله دیواره‌های داخلی سفید قاب شده‌اند.

ساختار تیرهای فولادی معلق، ارتفاع زیاد پنجره‌های لعاب دار، ستون‌های فولادی نازک و پانل‌های پیش ساخته، خانه را متناسب با یک سیستم شبکه از پیش تعیین شده که مبنی بر ابعاد افقی و عمودی هستند استوار کرده است.

بدون شک مجتمع مسکونی باس از زیباترین طرح‌های مسکونی پل رودولف به حساب می‌آید.

۶ comments

  1. سلام مرسی عالی بود ولی اگه پلانهاش هم باشه بهتر میشه

  2. ممنون دوست عزیز.پست مفیدی بود.ازش استفاده کردم
    موفق باشید

  3. سلام
    ممنون از سایت خوبتون
    موفق و پیروز باشید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*

14 + شانزده =


Fatal error: Cannot redeclare add_2head() (previously declared in /home/khishkha/public_html/wp-content/themes/jarida/footer.php:105) in /home/khishkha/public_html/wp-content/themes/jarida/footer.php on line 181